Mediateka

Wyszukiwanie w mediatece:

W Mediatece zamieściliśmy materiały pochodzące głownie z Archiwum Instytutu oraz udostępnione przez partnerów projektu: zdjęcia, filmy i nagrania audio ukazujące działalność Teatru 13 Rzędów i Teatru Laboratorium oraz Ośrodka Badań Twórczości Jerzego Grotowskiego i Poszukiwań Teatralno-Kulturowych i Instytutu im. Jerzego Grotowskiego. Publikując je, chcemy w jak największym stopniu otworzyć dostęp do tych materiałów. Oczywiście musimy się liczyć z ograniczeniami prawnymi, związanymi przede wszystkim z przepisami o prawie autorskim, toteż owo otwarcie nie mogło być tak szerokie, jakbyśmy tego chcieli.

Zbiory Mediateki będą się stopniowo powiększać, zarówno o kolejne digitalizowane materiały archiwalne, jak i o dokumentację kolejnych przedsięwzięć Instytutu. Obecnie są one podzielone według nośników i opatrzone tytułami określającymi zawartość. Można je przeszukiwać według list obejmujących poszczególne typy materiałów (zdjęcia, wideo, audio, teksty), a także poprzez wyszukiwarkę umożliwiającą znajdowanie materiałów połączonych z wpisywanym terminem.

Za współpracę oraz zgodę na udostępnienie materiałów dziękujemy serdecznie profesorowi Kazimierzowi Grotowskiemu, Agnieszce Wójtowicz, Maurizio Buscarino, Andrzejowi Paluchiewiczowi, Bibliotece Zakładu Narodowego im. Ossolińskich we Wrocławiu, Wyższej Szkole Filmowej, Teatralnej i Telewizyjnej im. Leona Schillera w Łodzi oraz Wytwórni Filmów Dokumentalnych i Fabularnych w Warszawie.

PARTNERZY

Projekt współfinansowany przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego

Zakład Narodowy im. Ossolińskich Narodowy Stary TeatrPaństwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi Wytwórnia Filmów Dokumentalnych

 

Dofinansowano ze środków PW Kultura+

KULTURA+Narodowy Instytut AudiowizualnyMinisterstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego